Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040E6812DB000
Part No.:
MMA02040E6812DB000
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040E6812DB000.pdf
Description:
MMA 0204-15 0.5% B0 68K1
Resistance:
68.1 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040E6812DB000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040E6812DB000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040E6812DB000?
Image MMA02040E6812DB000
Part Number MMA02040E6812DB000
Product Status Active
Resistance 68.1 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)