Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040E3709DB300
Part No.:
MMA02040E3709DB300
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040E3709DB300.pdf
Description:
MMA 0204-15 0.5% BL 37R
Resistance:
37 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040E3709DB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040E3709DB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040E3709DB300?
Image MMA02040E3709DB300
Part Number MMA02040E3709DB300
Product Status Active
Resistance 37 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)