Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040E3600DB300
Part No.:
MMA02040E3600DB300
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040E3600DB300.pdf
Description:
MMA 0204-15 0.5% BL 360R
Resistance:
360 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040E3600DB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040E3600DB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040E3600DB300?
Image MMA02040E3600DB300
Part Number MMA02040E3600DB300
Product Status Active
Resistance 360 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)