Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040E2492DA300
Part No.:
MMA02040E2492DA300
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040E2492DA300.pdf
Description:
RES 24.9KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Resistance:
24.9 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040E2492DA300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040E2492DA300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040E2492DA300?
Image MMA02040E2492DA300
Part Number MMA02040E2492DA300
Product Status Active
Resistance 24.9 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)