Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040E1820CB300
Part No.:
MMA02040E1820CB300
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040E1820CB300.pdf
Description:
RES 182 OHM 0.25% 1/4W MELF 0204
Resistance:
182 Ohms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±15ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040E1820CB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040E1820CB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040E1820CB300?
Image MMA02040E1820CB300
Part Number MMA02040E1820CB300
Product Status Active
Resistance 182 Ohms
Tolerance ±0.25%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)