Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040D4870CB300
Part No.:
MMA02040D4870CB300
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040D4870CB300.pdf
Description:
MMA 0204-25 0.25% BL 487R
Series:
MMA - Precision
Resistance:
487 Ohms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040D4870CB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040D4870CB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040D4870CB300?
Image MMA02040D4870CB300
Part Number MMA02040D4870CB300
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMA - Precision
Product Status Active
Resistance 487 Ohms
Tolerance ±0.25%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)