Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040D3651CB300
Part No.:
MMA02040D3651CB300
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040D3651CB300.pdf
Description:
MMA 0204-25 0.25% BL 3K65
Resistance:
3.65 kOhms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040D3651CB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040D3651CB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040D3651CB300?
Image MMA02040D3651CB300
Part Number MMA02040D3651CB300
Product Status Active
Resistance 3.65 kOhms
Tolerance ±0.25%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)