Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040D1270CB300
Part No.:
MMA02040D1270CB300
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040D1270CB300.pdf
Description:
MMA 0204-25 0.25% BL 127R
Resistance:
127 Ohms
Tolerance:
±0.25%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040D1270CB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040D1270CB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040D1270CB300?
Image MMA02040D1270CB300
Part Number MMA02040D1270CB300
Product Status Active
Resistance 127 Ohms
Tolerance ±0.25%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)