Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C9093DB000
Part No.:
MMA02040C9093DB000
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040C9093DB000.pdf
Description:
RES 909K OHM 0.5% 2/5W MELF 0204
Series:
MMA - Professional
Resistance:
909 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040C9093DB000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040C9093DB000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040C9093DB000?
Image MMA02040C9093DB000
Part Number MMA02040C9093DB000
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMA - Professional
Product Status Active
Resistance 909 kOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)