Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C5970DB000
Part No.:
MMA02040C5970DB000
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040C5970DB000.pdf
Description:
MMA 0204-50 0.5% B0 597R
Resistance:
597 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040C5970DB000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040C5970DB000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040C5970DB000?
Image MMA02040C5970DB000
Part Number MMA02040C5970DB000
Product Status Active
Resistance 597 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)