Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C4599DB000
Part No.:
MMA02040C4599DB000
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040C4599DB000.pdf
Description:
MMA 0204-50 0.5% B0 45R9
Resistance:
45.9 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040C4599DB000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040C4599DB000 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040C4599DB000?
Image MMA02040C4599DB000
Part Number MMA02040C4599DB000
Product Status Active
Resistance 45.9 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)