Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C3607JB300
Part No.:
MMA02040C3607JB300
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040C3607JB300.pdf
Description:
MMA 0204-50 5% BL R36
Resistance:
360 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040C3607JB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040C3607JB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040C3607JB300?
Image MMA02040C3607JB300
Part Number MMA02040C3607JB300
Product Status Active
Resistance 360 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)