Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C3289DB000
Part No.:
MMA02040C3289DB000
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040C3289DB000.pdf
Description:
MMA 0204-50 0.5% B0 32R8
Manufacturer:
Series:
MMA - Professional
Package/Case:
MELF, 0204
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
32.8 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0204
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order MMA02040C3289DB000 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040C3289DB000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040C3289DB000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MMA02040C3289DB000
Part Number MMA02040C3289DB000
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MMA - Professional
Package/Case MELF, 0204
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 32.8 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)