Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MMA02040C1408FB300
Part No.:
MMA02040C1408FB300
Datasheet:
Chuangxin CloudMMA02040C1408FB300.pdf
Description:
RES 1.4 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Resistance:
1.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
Datasheet:
1. How to order MMA02040C1408FB300 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MMA02040C1408FB300 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MMA02040C1408FB300?
Image MMA02040C1408FB300
Part Number MMA02040C1408FB300
Product Status Active
Resistance 1.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W, 2/5W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)