TDK Corporation MLP2012S2R2T
Part No.:
MLP2012S2R2T
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudMLP2012S2R2T.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 600MA 330MOHM SM
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLP
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
330mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Datasheet:
1. How to order MLP2012S2R2T on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLP2012S2R2T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLP2012S2R2T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLP2012S2R2T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLP2012S2R2TT0S1 MLP2012S2R2T
Part Number MLP2012S2R2TT0S1 MLP2012S2R2T
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation
Series MLP MLP
Package/Case 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Multilayer Multilayer
Material - Core Ferrite Ferrite
Inductance 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA 600 mA
Shielding Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 330mOhm 330mOhm
Q @ Freq - -
Frequency - Self Resonant - -
Ratings - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 2 MHz 2 MHz
Features - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)