TDK Corporation MLG0603S2N4CTD25
Part No.:
MLG0603S2N4CTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudMLG0603S2N4CTD25.pdf
Description:
FIXED IND 2.4NH 300MA 250MOHM SM
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MLG
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
2.4 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
250mOhm Max
Q @ Freq:
4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:
8GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
Datasheet:
1. How to order MLG0603S2N4CTD25 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLG0603S2N4CTD25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLG0603S2N4CTD25?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLG0603S2N4CTD25
Part Number MLG0603S2N4CTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MLG
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 2.4 nH
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 8GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)