Stackpole Electronics Inc MLFM1JTD750R
Part No.:
MLFM1JTD750R
Datasheet:
Chuangxin CloudMLFM1JTD750R.pdf
Description:
RES 750 OHM 5% 1W MELF 0207
Resistance:
750 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Datasheet:
1. How to order MLFM1JTD750R on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLFM1JTD750R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLFM1JTD750R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLFM1JTD750R.
Image MLFM1JTD750R
Part Number MLFM1JTD750R
Product Status Active
Resistance 750 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)