Stackpole Electronics Inc MLFM1JTD20R0
Part No.:
MLFM1JTD20R0
Datasheet:
Chuangxin CloudMLFM1JTD20R0.pdf
Description:
RES 20 OHM 5% 1W MELF 0207
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Datasheet:
1. How to order MLFM1JTD20R0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLFM1JTD20R0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLFM1JTD20R0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLFM1JTD20R0.
Image MLFM1JTD20R0
Part Number MLFM1JTD20R0
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)