Stackpole Electronics Inc MLFM1JTD1K60
Part No.:
MLFM1JTD1K60
Datasheet:
Chuangxin CloudMLFM1JTD1K60.pdf
Description:
RES 1.6K OHM 5% 1W MELF 0207
Resistance:
1.6 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Datasheet:
1. How to order MLFM1JTD1K60 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLFM1JTD1K60 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLFM1JTD1K60?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLFM1JTD1K60.
Image MLFM1JTD1K60
Part Number MLFM1JTD1K60
Product Status Active
Resistance 1.6 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)