Stackpole Electronics Inc MLFM1FTC910K
Part No.:
MLFM1FTC910K
Datasheet:
Chuangxin CloudMLFM1FTC910K.pdf
Description:
RES 910K OHM 1% 1W MELF 0207
Resistance:
910 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Datasheet:
1. How to order MLFM1FTC910K on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLFM1FTC910K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLFM1FTC910K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLFM1FTC910K.
Image MLFM1FTC910K
Part Number MLFM1FTC910K
Product Status Active
Resistance 910 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)