Stackpole Electronics Inc MLFM1FTC6K80
Part No.:
MLFM1FTC6K80
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
Chuangxin CloudMLFM1FTC6K80.pdf
Description:
RES 6.8K OHM 1% 1W MELF 0207
Series:
MLFM
Package/Case:
MELF, 0207
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0207
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Datasheet:
1. How to order MLFM1FTC6K80 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLFM1FTC6K80 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLFM1FTC6K80?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLFM1FTC6K80.
Image MLFM1FTC6K80
Part Number MLFM1FTC6K80
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series MLFM
Package/Case MELF, 0207
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 6.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)