Stackpole Electronics Inc MLFM1FTC390K
Part No.:
MLFM1FTC390K
Datasheet:
Chuangxin CloudMLFM1FTC390K.pdf
Description:
RES 390K OHM 1% 1W MELF 0207
Resistance:
390 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Datasheet:
1. How to order MLFM1FTC390K on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLFM1FTC390K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLFM1FTC390K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLFM1FTC390K.
Image MLFM1FTC390K
Part Number MLFM1FTC390K
Product Status Active
Resistance 390 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)