Stackpole Electronics Inc MLFM1FTC1K30
Part No.:
MLFM1FTC1K30
Datasheet:
Chuangxin CloudMLFM1FTC1K30.pdf
Description:
RES 1.3K OHM 1% 1W MELF 0207
Resistance:
1.3 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Datasheet:
1. How to order MLFM1FTC1K30 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLFM1FTC1K30 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLFM1FTC1K30?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLFM1FTC1K30.
Image MLFM1FTC1K30
Part Number MLFM1FTC1K30
Product Status Active
Resistance 1.3 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 1W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)