Stackpole Electronics Inc MLFA25JTD6R80
Part No.:
MLFA25JTD6R80
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
Chuangxin CloudMLFA25JTD6R80.pdf
Description:
RES 6.8 OHM 5% 0.4W MELF 0204
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
MLFA
Package/Case:
MELF, 0204
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
6.8 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.4W
Composition:
Thin Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0204
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order MLFA25JTD6R80 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLFA25JTD6R80 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLFA25JTD6R80?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLFA25JTD6R80.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLFA25JTD6R80
Part Number MLFA25JTD6R80
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series MLFA
Package/Case MELF, 0204
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 6.8 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.4W
Composition Thin Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)