Stackpole Electronics Inc MLF18FTC1K20
Part No.:
MLF18FTC1K20
Package:
MELF, 0102
Datasheet:
Chuangxin CloudMLF18FTC1K20.pdf
Description:
RES 1.2K OHM 1% 1/8W MELF 0102
Series:
MLF
Package/Case:
MELF, 0102
Resistance:
1.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0102
Size / Dimension:
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Datasheet:
1. How to order MLF18FTC1K20 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLF18FTC1K20 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF18FTC1K20?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLF18FTC1K20.
Image MLF18FTC1K20
Part Number MLF18FTC1K20
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series MLF
Package/Case MELF, 0102
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0102
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)