Stackpole Electronics Inc MLF18FTC150K
Part No.:
MLF18FTC150K
Package:
MELF, 0102
Datasheet:
Chuangxin CloudMLF18FTC150K.pdf
Description:
RES 150K OHM 1% 1/8W MELF 0102
Series:
MLF
Package/Case:
MELF, 0102
Resistance:
150 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0102
Size / Dimension:
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Datasheet:
1. How to order MLF18FTC150K on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLF18FTC150K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF18FTC150K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLF18FTC150K.
Image MLF18FTC150K
Part Number MLF18FTC150K
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series MLF
Package/Case MELF, 0102
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 150 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0102
Size / Dimension 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)