Stackpole Electronics Inc MLF14FTE5K62
Part No.:
MLF14FTE5K62
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
Chuangxin CloudMLF14FTE5K62.pdf
Description:
RES 5.62K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
MLF
Package/Case:
MELF, 0204
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
5.62 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0204
Size / Dimension:
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order MLF14FTE5K62 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLF14FTE5K62 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF14FTE5K62?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLF14FTE5K62.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLF14FTE5K62
Part Number MLF14FTE5K62
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series MLF
Package/Case MELF, 0204
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 5.62 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0204
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)