Stackpole Electronics Inc MLF12FTC6K80
Part No.:
MLF12FTC6K80
Datasheet:
Chuangxin CloudMLF12FTC6K80.pdf
Description:
RES 6.8K OHM 1% 1/2W MELF 0207
Resistance:
6.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Datasheet:
1. How to order MLF12FTC6K80 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLF12FTC6K80 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF12FTC6K80?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLF12FTC6K80.
Image MLF12FTC6K80
Part Number MLF12FTC6K80
Product Status Active
Resistance 6.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)