Stackpole Electronics Inc MLF12FTC51K0
Part No.:
MLF12FTC51K0
Datasheet:
Chuangxin CloudMLF12FTC51K0.pdf
Description:
RES 51K OHM 1% 1/2W MELF 0207
Resistance:
51 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Datasheet:
1. How to order MLF12FTC51K0 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLF12FTC51K0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF12FTC51K0?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLF12FTC51K0.
Image MLF12FTC51K0
Part Number MLF12FTC51K0
Product Status Active
Resistance 51 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)