Stackpole Electronics Inc MLF12FTC510K
Part No.:
MLF12FTC510K
Datasheet:
Chuangxin CloudMLF12FTC510K.pdf
Description:
RES 510K OHM 1% 1/2W MELF 0207
Resistance:
510 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Datasheet:
1. How to order MLF12FTC510K on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLF12FTC510K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF12FTC510K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLF12FTC510K.
Image MLF12FTC510K
Part Number MLF12FTC510K
Product Status Active
Resistance 510 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)