Stackpole Electronics Inc MLF12FTC300K
Part No.:
MLF12FTC300K
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
Chuangxin CloudMLF12FTC300K.pdf
Description:
RES 300K OHM 1% 1/2W MELF 0207
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
MLF
Package/Case:
MELF, 0207
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
300 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Thin Film
Features:
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0207
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order MLF12FTC300K on Chuangxin Cloud?
3. Are the MLF12FTC300K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MLF12FTC300K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MLF12FTC300K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MLF12FTC300K
Part Number MLF12FTC300K
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series MLF
Package/Case MELF, 0207
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 300 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)