UMW MIC5200-3.3YS
Part No.:
MIC5200-3.3YS
Manufacturer:
UMW
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
Chuangxin CloudMIC5200-3.3YS.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT223-
Manufacturer:
UMW
Series:
Package/Case:
TO-261-4, TO-261AA
Packaging:
Product Status:
Active
Voltage - Input (Max):
26V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.35V @ 100mA
Current - Output:
100mA
Current - Quiescent (Iq):
Current - Supply (Max):
1.5 mA
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-223
Datasheet:
1. How to order MIC5200-3.3YS on Chuangxin Cloud?
3. Are the MIC5200-3.3YS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MIC5200-3.3YS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MIC5200-3.3YS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MIC5200-5.0YS MIC5200-3.3YS
Part Number MIC5200-5.0YS MIC5200-3.3YS
Manufacturer UMW UMW
Series - -
Package/Case TO-261-4, TO-261AA TO-261-4, TO-261AA
Packaging
Product Status Active Active
Output Configuration Positive Positive
Output Type Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 26V 26V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 100mA 0.35V @ 100mA
Current - Output 100mA 100mA
Current - Quiescent (Iq) - -
Current - Supply (Max) 1.5 mA 1.5 mA
PSRR - -
Control Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) -40°C ~ 125°C (TJ)