TDK Corporation MHQ1005PR11JTD25
Part No.:
MHQ1005PR11JTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudMHQ1005PR11JTD25.pdf
Description:
FIXED IND 110NH 150MA 2.7OHM SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MHQ-P
Package/Case:
0402 (1006 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance:
110 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
150 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
2.7Ohm Max
Q @ Freq:
22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
800MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Datasheet:
1. How to order MHQ1005PR11JTD25 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MHQ1005PR11JTD25 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MHQ1005PR11JTD25?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MHQ1005PR11JTD25
Part Number MHQ1005PR11JTD25
Manufacturer TDK Corporation
Series MHQ-P
Package/Case 0402 (1006 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic, Non-Magnetic
Inductance 110 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 150 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Q @ Freq 22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 800MHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1006 (0402)
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)