Cosel USA, Inc. MGFS80483R3
Part No.:
MGFS80483R3
Datasheet:
Chuangxin CloudMGFS80483R3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 59W
Series:
MGFS (80W)
Packaging:
Bulk
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
76V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
18A
Power (Watts):
59 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
92%
Approval Agency:
CE, cURus, DEMKO
Standard Number:
Datasheet:
Chuangxin CloudMGFS80483R3.pdf
1. How to order MGFS80483R3 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MGFS80483R3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MGFS80483R3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MGFS80483R3.
Image MGFS80483R3
Part Number MGFS80483R3
Manufacturer Cosel USA, Inc.
Series MGFS (80W)
Package/Case 6-DIP Module
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 18A
Power (Watts) 59 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 92%