Ruland Manufacturing MDCS57-22-16-A
Part No.:
MDCS57-22-16-A
Manufacturer:
Ruland Manufacturing
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudMDCS57-22-16-A.pdf
Description:
22 MM X 16 MM DISC COUPLING
Manufacturer:
Ruland Manufacturing
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Disc Coupling
Specifications:
2.252" (57.20mm) Outer Diameter x 2.313" (58.80mm) Length