Ruland Manufacturing MDCS57-16-14-A
Part No.:
MDCS57-16-14-A
Datasheet:
Chuangxin CloudMDCS57-16-14-A.pdf
Description:
16 MM X 14 MM DISC COUPLING
Specifications:
2.252" (57.20mm) Outer Diameter x 2.313" (58.80mm) Length
Datasheet:
1. How to order MDCS57-16-14-A on Chuangxin Cloud?
3. Are the MDCS57-16-14-A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MDCS57-16-14-A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MDCS57-16-14-A MDCS57-14-14-A MDCS57-20-14-A MDCS57-20-16-A MDCS57-25-20-A
Part Number MDCS57-16-14-A MDCS57-14-14-A MDCS57-20-14-A MDCS57-20-16-A MDCS57-25-20-A
Series - - - - -
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Product Status Active Active Active Active Active
Type Disc Coupling Disc Coupling Disc Coupling Disc Coupling Disc Coupling
Specifications 2.252" (57.20mm) Outer Diameter x 2.313" (58.80mm) Length 2.252" (57.20mm) Outer Diameter x 2.313" (58.80mm) Length 2.252" (57.20mm) Outer Diameter x 2.313" (58.80mm) Length 2.252" (57.20mm) Outer Diameter x 2.313" (58.80mm) Length 2.252" (57.20mm) Outer Diameter x 2.313" (58.80mm) Length