KYOCERA AVX MD015C223KAB
Part No.:
MD015C223KAB
Datasheet:
Chuangxin CloudMD015C223KAB.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V X7R 2-DIP
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order MD015C223KAB on Chuangxin Cloud?
3. Are the MD015C223KAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015C223KAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015C223KAB.
Image MD015C223KAB
Part Number MD015C223KAB
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)