KYOCERA AVX MD015A101JAB
Part No.:
MD015A101JAB
Datasheet:
Chuangxin CloudMD015A101JAB.pdf
Description:
CAP CER 100PF 50V NP0 2-DIP
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.325" (8.25mm)
Lead Style:
Datasheet:
1. How to order MD015A101JAB on Chuangxin Cloud?
3. Are the MD015A101JAB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MD015A101JAB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MD015A101JAB.
Image MD015A101JAB
Part Number MD015A101JAB
Product Status Active
Capacitance 100 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2-DIP
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Thickness (Max) -
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)