Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MCU0805MD3300DP500
Part No.:
MCU0805MD3300DP500
Datasheet:
Chuangxin CloudMCU0805MD3300DP500.pdf
Description:
RES 330 OHM 0.5% 1/8W 0805
Series:
MCU AT - Professional
Resistance:
330 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.62mm)
Datasheet:
1. How to order MCU0805MD3300DP500 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MCU0805MD3300DP500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCU0805MD3300DP500?
Image MCU0805MD3300DP500
Part Number MCU0805MD3300DP500
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MCU AT - Professional
Product Status Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.62mm)