Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MCU0805MC2203FP500
Part No.:
MCU0805MC2203FP500
Datasheet:
Chuangxin CloudMCU0805MC2203FP500.pdf
Description:
RES 220K OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
220 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.62mm)
Datasheet:
1. How to order MCU0805MC2203FP500 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MCU0805MC2203FP500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCU0805MC2203FP500?
Image MCU0805MC2203FP500
Part Number MCU0805MC2203FP500
Product Status Active
Resistance 220 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.62mm)