Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MCU08050C3329FP500
Part No.:
MCU08050C3329FP500
Datasheet:
Chuangxin CloudMCU08050C3329FP500.pdf
Description:
RES 33.2 OHM 1% 1/8W 0805
Resistance:
33.2 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order MCU08050C3329FP500 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MCU08050C3329FP500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCU08050C3329FP500?
Image MCU08050C3329FP500
Part Number MCU08050C3329FP500
Product Status Active
Resistance 33.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)