Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MCU08050C1274FP500
Part No.:
MCU08050C1274FP500
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudMCU08050C1274FP500.pdf
Description:
RES 1.27M OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer:
Series:
MCU - Professional
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
1.27 MOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order MCU08050C1274FP500 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MCU08050C1274FP500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCU08050C1274FP500?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MCU08050C1274FP500
Part Number MCU08050C1274FP500
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series MCU - Professional
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 1.27 MOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)