Vishay Dale MCT0603MD6193BP500
Part No.:
MCT0603MD6193BP500
Manufacturer:
Vishay Dale
Datasheet:
Chuangxin CloudMCT0603MD6193BP500.pdf
Description:
RES 619K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
MCT AT - Precision
Resistance:
619 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order MCT0603MD6193BP500 on Chuangxin Cloud?
3. Are the MCT0603MD6193BP500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCT0603MD6193BP500?
Image MCT0603MD6193BP500
Part Number MCT0603MD6193BP500
Manufacturer Vishay Dale
Series MCT AT - Precision
Product Status Active
Resistance 619 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)