Micro Commercial Co MBRL30P100-TP
Part No.:
MBRL30P100-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudMBRL30P100-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
8-PowerTDFN
Packaging:
Bulk
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
850 mV @ 30 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F:
1350pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DFN5060
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
1. How to order MBRL30P100-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the MBRL30P100-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBRL30P100-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBRL30P100-TP.
Image MBRL30P100-TP
Part Number MBRL30P100-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Package/Case 8-PowerTDFN
Packaging Bulk
Product Status Active
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) 30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 30 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F 1350pF @ 4V, 1MHz
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package DFN5060
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C