SMC Diode Solutions MBR30200WT
Part No.:
MBR30200WT
Package:
TO-247-3
Datasheet:
Chuangxin CloudMBR30200WT.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTT 200V TO-247AD
Package/Case:
TO-247-3
Packaging:
Tube
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 15 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-247AD
Datasheet:
Chuangxin CloudMBR30200WT.pdf
1. How to order MBR30200WT on Chuangxin Cloud?
3. Are the MBR30200WT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBR30200WT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR30200WT.
7.How to contact us to get technical supports, such as MBR30200WT pin diagram, MBR30200WT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MBR30200WT
Part Number MBR30200WT
Manufacturer SMC Diode Solutions
Series -
Package/Case TO-247-3
Packaging Tube
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 15 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 200 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C