Micro Commercial Co MBR20U100L-TP
Part No.:
MBR20U100L-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Category:
Single Diodes
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
Chuangxin CloudMBR20U100L-TP.pdf
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 20A TO277
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Series:
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
100 V
Current - Average Rectified (Io):
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
700 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
TO-277
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
1. How to order MBR20U100L-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the MBR20U100L-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBR20U100L-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR20U100L-TP.
Image MBR20U100L-TP
Part Number MBR20U100L-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Package/Case TO-277, 3-PowerDFN
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Current - Average Rectified (Io) 20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 700 mV @ 20 A
Speed -
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package TO-277
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C