SMC Diode Solutions MBR20200WT
Part No.:
MBR20200WT
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-247-3
Datasheet:
Chuangxin CloudMBR20200WT.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTT 200V TO-247AD
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
Series:
Package/Case:
TO-247-3
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Diode Configuration:
1 Pair Common Cathode
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 mA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-247AD
Datasheet:
Chuangxin CloudMBR20200WT.pdf
1. How to order MBR20200WT on Chuangxin Cloud?
3. Are the MBR20200WT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBR20200WT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR20200WT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MBR20200WT pin diagram, MBR20200WT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MBR20200WT
Part Number MBR20200WT
Manufacturer SMC Diode Solutions
Series -
Package/Case TO-247-3
Packaging Tube
Product Status Active
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 200 V
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C