MBR20200CT.pdf
MBR20200CT.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MBR20200CT.
| Image |  |
| Part Number | MBR20200CT |
| Manufacturer | Good-Ark Semiconductor |
| Series | - |
| Package/Case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| Technology | Schottky |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | - |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200 nA @ 200 V |