Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX38902DANT33+T
Part No.:
MAX38902DANT33+T
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
6-XFBGA, WLBGA
Datasheet:
Chuangxin CloudMAX38902DANT33+T.pdf
Description:
IC REG
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
6-XFBGA, WLBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.3V @ 500mA
Current - Output:
0.5A
Current - Quiescent (Iq):
600 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz)
Control Features:
Current Limit, Enable, Soft Start
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-WLP (1.22x0.82)
Datasheet:
1. How to order MAX38902DANT33+T on Chuangxin Cloud?
3. Are the MAX38902DANT33+T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAX38902DANT33+T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAX38902DANT33+ MAX38902DANT33+T
Part Number MAX38902DANT33+ MAX38902DANT33+T
Manufacturer Analog Devices Inc./Maxim Integrated Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Series - -
Package/Case 6-XFBGA, WLBGA 6-XFBGA, WLBGA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Output Configuration Positive Positive
Output Type Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 5.5V 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 3.3V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 0.3V @ 500mA 0.3V @ 500mA
Current - Output 0.5A 0.5A
Current - Quiescent (Iq) 600 µA 600 µA
Current - Supply (Max) - -
PSRR 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz) 70dB ~ 40dB (1kHz ~ 1MHz)
Control Features Current Limit, Enable, Soft Start Current Limit, Enable, Soft Start
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) -40°C ~ 125°C (TJ)