Panasonic Electronic Components MAU2D3000B
Part No.:
MAU2D3000B
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Single Diodes
Package:
SOD-923
Datasheet:
Chuangxin CloudMAU2D3000B.pdf
Description:
DIODE SCHOT 30V 100MA USSMINI2
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SOD-923
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
580 mV @ 100 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
1 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
2 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:
9pF @ 0V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
USSMini2-F1
Operating Temperature - Junction:
125°C (Max)
Datasheet:
Chuangxin CloudMAU2D3000B.pdf
1. How to order MAU2D3000B on Chuangxin Cloud?
3. Are the MAU2D3000B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAU2D3000B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAU2D3000B.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MAU2D3000B pin diagram, MAU2D3000B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MAU2D3000B
Part Number MAU2D3000B
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SOD-923
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) 100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 580 mV @ 100 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 1 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F 9pF @ 0V, 1MHz
Grade -
Qualification -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package USSMini2-F1
Operating Temperature - Junction 125°C (Max)